Medigames Ukraine

Українські Медичні Ігри

Medic Fishing Challenge Ukraine 2020

Medic Fishing Challenge Ukraine 2020


«Немає більш приємного заняття на природі, як сісти десь біля води, та з вудкою і …», – так думає будь-який рибалка, і в цьому є значна частка правди. Рибальство є однією з найдавніших форм господарської діяльності. Напевно відтоді, як людина навчилася ловити рибу, вона навчилася і філософствувати. А як можна без цього на рибалці? Ніколи не знаєш, що на тебе чекає. Завжди сподіваєшся, і повертаючись додому з уловом, відчуваєш почуття глибокого задоволення.

Міжнародне свято – Всесвітній день рибальства, що відзначається 27-го червня, виникло на території країни, де рибальству завжди приділялася особлива увага – Італії, в Україні День рибалки відзначається у другу неділю липня.

Не секрет, що серед медиків є велика кількість прихильників рибальства, Medic Fishing Challenge Ukraine – перші в світі подібні змагання серед медиків.

Більшість рибалок полюбляє похизуватися своїм уловом, зробити світлини зі своїми найбільшими трофеями.

Проведи чудово час за риболовлею, вилови найбільший або найунікальніший трофей, зроби з ним світлину або відео, напиши про це пост на своїх сторінках в соціальних мережах з описанням різновиду риби та її розмірів і ваги, своїх вражень від риболовлі та постав хештеги #ukrmedigames та #medicfishingchallenge, а ми за місяць підіб’ємо підсумки, визначимо та відзначимо найкращих рибалок.

Просимо усіх учасників челенджу суворо дотримуватись правил риболовлі, здійснювати її лише в дозволених місцях, викладати лише світлини зі “свіжими” (виловленими після 27 червня 2020 року) трофеями і виловленими особисто медиками – рибалками.

В челенджі приймають участь трофеї, виловлені будь-яким дозволеним способом – з берега, з лодки, при підводному полюванні, тощо.


Правила риболовлі

 1. КОМУ ДОЗВОЛЕНО ЗАЙМАТИСЯ ЛЮБИТЕЛЬСЬКИМ І СПОРТИВНИМ РИБАЛЬСТВОМ?

Любительське і спортивне рибальство на території України дозволено як громадянам країни, так і особам без громадянства та іноземцям. Дітям до 16 років вилов риби дозволений тільки з берега.

 1. ЯКА ВАРТІСТЬ РИБОЛОВЛІ І ЧИ ПОТРІБНІ ДОЗВОЛИ?

Рибалити дозволено цілий рік, як вдень, так і вночі. На водоймах загального користування риболовля є безкоштовною, ніяких спеціальних дозволів не потрібно.

На орендованих водоймах обов’язково мають бути місця для безоплатного загального водокористування (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство тощо) лише у визначених орендарем водойми місцях.

 1. У ЯКІ ПЕРІОДИ ДІЄ ЗАБОРОНА/ОБМЕЖЕННЯ НА ВИЛОВ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ?

– нерестова заборона;

– заборона на вилов раків під час І та ІІ линьок;

– заборона вилову на зимувальних ямах;

– заборона на вилов з човна (нерест, закриття навігації);

– у нічний час (через годину після заходу сонця) заборонено ловити ракоподібних.

 1. ДЕ РИБОЛОВЛЯ ЗАБОРОНЕНА ПРОТЯГОМ РОКУ?

– у каналах теплоелектроцентралей, електростанцій, меліоративних систем та шлюзів;

– у новостворених водосховищах (до особливого розпорядження);

– біля мостів, які охороняються;

– у радіусі 500 метрів від господарств, які займаються розведенням риби;

– на водоймах, що знаходяться в зоні відчуження після аварії на ЧАЕС;

– на водоймах, де риболовля заборонена рибоохороною.

 1. ЯКІ СНАСТІ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ ВИКОРИСТОВУВАТИ ДЛЯ ЛЮБИТЕЛЬСЬКОГО РИБАЛЬСТВА?

– донкою (гумкою), вудкою, спінінгом із загальною кількістю гачків не більше п’яти на одного рибалку.

 1. ЧИМ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ ЛОВИТИ РАКІВ ТА МОТИЛЯ?

Вилов раків можна проводити лише ручним збиранням або раколовкою-«хапкою» з діаметром, не більше 70 см і вічком, не більше 22 мм, волосінню з приманкою і рогаткою – «розщепом» і не більше п’яти снастей на ловця.

Лов мотиля – драгою (не механічною), діаметром до 70 см.

 1. ЯКИМИ МЕТОДАМИ ТА ЗНАРЯДДЯМИ ЗАБОРОНЕНО ПРОВОДИТИ ВИЛОВ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ?

– із застосуванням вибухових і отруйних речовин;

– за допомогою електроструму;

– з використанням колючих знарядь (острога);

– з вогнепальної і пневматичної зброї (крім гарпунних підводних рушниць);

– сіткоснастними знаряддями лову (сітка, невод, волок, бредень, “екран”, “парашут”, “павук” і т.д.);

– методом багріння за допомогою колючих знарядь (драч).

Також на водоймах заборонено створювати загати і будувати гатки. Заборонено проводити вилов риби, шляхом спускання води з водойми.

 1. СКІЛЬКИ РИБИ І РАКІВ МОЖНА ВПІЙМАТИ ТА ВИВЕЗТИ З ВОДОЙМИ?

На водоймах загального користування одній людині за одну добу дозволений вилов:

риба – 3 кг; раки – 30 шт.

На водоймах спеціального водокористування та закріплених за громадськими організаціями:

риба – 5 кг; раки – 50 шт.

Дозволено забрати одну трофейну рибу, якщо її вага перевищує допустиму норму.

 1. ЯКІ МІНІМАЛЬНІ РОЗМІРИ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ, ДОЗВОЛЕНИХ ДО ВИЛОВУ?

Білий амур – 40 см; Білизна – 30 см; В’язь – 28 см; Головень – 24 см; короп – 25 см; Сазан – 35 см; Лин – 20 см; Лящ – 32 см; Плітка – 18 см; Синець – 22 см; Сом – 70 см; Судак – 42 см; Товстолобик – 40 см; Чехоня – 24 см; Щука – 35 см; Рак – 10 см.

 1. ЯКУ РИБУ ЗАБОРОНЕНО ВИЛОВЛЮВАТИ?

Заборонено любительський лов таких видів риб і безхребетних у водоймах загального користування:

– всі осетрові і їх гібриди;

– види, занесені до Червоної книги України (стерлядь прісноводна, мінога українська, ялець звичайний, рибець малий, марена дніпровська, карась золотий, минь річковий, йорж носар, бистрянка російська тощо).

 1. КОЛИ ЗАБОРОНЕНО ЗДІЙСНЮВАТИ ВИЛОВ З ЧОВНА?

– діє нерестова заборона;

– закрита навігація;

– ловля відбувається на зимувальній ямі;

– самостійний вилов рибалкою, якому не виповнилося 16 років;

– плавзасіб не має реєстраційного номера або має не чіткий реєстраційний номер;

*Види і кількість снастей, що дозволені для використання під час риболовлі з човна, аналогічні тим, що використовуються для лову з берега.

 1. ЧИ ДОЗВОЛЕНО ПІДВОДНЕ ПОЛЮВАННЯ?

На більшості водойм Правила любительського і спортивного рибальства дозволяють підводне полювання без акваланга, за допомогою пневматичних гарпунних рушниць. Підводним мисливцям потрібно дотримуватися норм вилову і правил любительського лову та мати при собі посвідчення підводного мисливця. Підводне полювання заборонене в місцях, не призначених для любительського лову, на зимувальних ямах і під час дії нерестової заборони.

 1. ЧИ ДОЗВОЛЕНИЙ ЛОВ НА ЖИВЦЯ?

Лов риби на живця дозволений. Вилов живця проводиться садком, діаметром до 100 см або “павуком”, розміром 1х1 м з вічком сіткового полотна, не більше 10 мм. В якості живої насадки дозволено застосовувати ті види риб, мінімальні розміри яких не регламентовані Правилами (верховодка, краснопірка, гірчак, амурський чебачок та ін.).

 1. ЩО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ НА ВОДОЙМІ ТА БІЛЯ НЕЇ?

– застосовувати без дозволу органів рибоохорони нові знаряддя та способи лову;

– перебувати на водоймі або поблизу неї з вибуховими та отруйними речовинами, а також зі знаряддями лову, застосування яких у даний час і в цьому місці заборонено;

– зберігати заборонені знаряддя лову на водоймах або поблизу них;

– продаж фізичними та юридичними особами, які не мають на це дозволу, сіткових матеріалів, знарядь лову і пристосувань до них, застосування яких заборонено правилами рибальства;

– продаж або скуповування риби, ікри і водних безхребетних та продуктів їх переробки без наявності документа, який підтверджує законність їх придбання та сертифікату якості;

– миття у рибогосподарських водоймах або в їх прибережних смугах транспортних засобів, а також проведення робіт, які негативно впливають на стан водойм;

– зупинка плавзасобів в заборонених для рибальства місцях, за винятком зупинок біля населених пунктів та випадків необхідної потреби (шторм, туман, аварія тощо).

Нехай в ваші мережі потрапляють золоті рибки, які виконають всі ваші бажання, нехай клювання завжди йде «на ура», нехай на ваш гачок ловиться удача і везіння, нехай кожна риболовля вдається на славу і неодмінно робить кожного з вас щасливою людиною!

Представник Всесвітніх Медичних Ігор в Україні Євген Слєпов